Proč jsem se rozhodla psát blog o zdraví, bylinkách a přírodním léčení.

Na konci listopadu jsem dostala po 18 letech výpověď ve firmě, z organizačních důvodů. Mám konečně čas se věnovat, tomu, co mě již dlouhé roky baví. A mám chuť začít sdílet svoje zkušenosti s přírodním léčením. 

Jsem máma 3 dětí a manželka skvělého muže. Bydlím na vesnici v domku se zahradou. Po 21 letech jsem nezaměstnaná. A světe div se, mně se ulevilo. Jsem ráda. Snila jsem o tom, že začnu dělat úplně něco jiného. A teď mám příležitost! Můj život se začal ubírat úplně jiným směrem než jakým jsem měla namířeno ještě v listopadu.Konečně můžu začít něco nového, jiného, co mě bude naplňovat, co mě bude bavit.

Konečně mám čas a prostor na změnu. Huráááá. 

Můj první článek

Sedím u stolu v obýváku před sebou počítač a přes celou obrazovku bílá stránka. Připadám si jako ve škole před písemkou. Rozhodla jsem se začít psát Blog, přestože jsem introvert. Můj první příspěvek. Mám trochu obavy. Ale co vzhůru do toho, snad mě nic neukousne.

Náhody neexistují

Když jsem uvažovala o tom, co bych teď měla dělat, pochopila jsem, že ta výpověď není náhoda.
Podle mě neexistují náhody. Není náhoda, že v krátké době po tom se ke mně dostala informace o začínajícím kurzu podnikání. Není náhoda, že se můj druhý syn narodil s postižením a přivedl mě k Bohu. Není náhoda, že jsem se díky němu dostala k přírodní léčbě. Zapadá mi to do sebe.

Přemýšlela jsem, co bych s lidmi mohla sdílet, co bych jim mohla předat, co je moje radost. Ze začátku jsem tápala, ale postupně jsem na to přišla.

Miluju svoje děti a manžela. Mám ráda přírodu. Miluju čas strávený na zahrádce, pěstuju zeleninu, ovoce a spoustu voňavých bylinek. V létě vařím z toho, co je na zahradě a bylinky k tomu neodmyslitelně patří. Ale hlavně využívám bylinky do čajů, sama si míchám směsi pro různé příležitosti. To mám ráda. Dělám čaje jen tak na chuť nebo na pohodu a nejvíc, když potřebuju zahnat bacily. Jak jsem se dostala k přípravě vlastních bylinkových čajů, si můžete přečíst v Mém příběhu zde.

Co je zdravé, může být i dobré

Nikdy jsem nepřišla na chuť kupovaným bylinkovým čajům. Nebylo to špatné, ale pila jsem je, protože jsou zdravé a pomáhají. Žádný mě skutečně neoslovil. Až když mně poprvé jedna bylinkářka připravila čaj u ní doma z různých bylinek, jsem pochopila, že to může být zdravé a zároveň dobré. Fakt mi ten bylinkový čaj poprvé v životě chutnal. Říkala, že se do mě vcítila a podle toho namíchala bylinky.

Dostala jsem od ní spoustu rad a hlavně impuls. Postupně krok po kroku jsem se s bylinkami začala učit zacházet. Poznávat je. Zjišťovat, jak která chutná. Jak jdou k sobě. Která je na co, s čím sobě nebo mým dětem může pomoct.

Spoustu času jsem strávila vyhledáváním, co mám použít na jaké příznaky nemoci. Začala jsem si zapisovat, co na co používám a jak se dají bylinky obměňovat, abychom nepili pořád to stejné.

Co nám bylinky nabízí?

Čím víc jsem se o bylinky zajímala, tím jsem byla nadšenější, na co všechno se dají používat. A pochopila jsem, že:

 • můžu využívat jejich uzdravující sílu,
 • důkazem účinnosti je jejich dlouhodobé a tradiční používání po generace vyzkoušené našimi babičkami
 • mají podobné účinky, jaké mají prášky a sirupy z lékárny
 • jsou čistě přírodní a pracuji společně s fyziologickými procesy lidského těla
 • si je můžu, jako u volně prodejných léků, sama naordinovat
 • pokud se používají rozumně a s respektem, jsou opravdu bezpečné
 • některé lze v malých dávkách konzumovat i dlouhodobě
 • mnoho z nich lze používat jako prevenci zdravotních potíží a na posílení imunity
 • a že nemusím hned běžet do lékárny nebo k doktorovi, když se něco začne dít

Dozrál čas se podělit

Ale abych se vrátila k tomu, proč jsem se rozhodla psát tenhle Blog.
Řekla jsem si: „Jsem máma s 13 letou zkušeností se starostí o děti a 5 letou intenzivní zkušeností s používáním bylinkových čajů na různé nemoci. Vím toho spoustu užitečného o bylinkách a jejich účincích, o zelených potravinách ječmenu a chlorelle a dalších možnostech přírodního léčení. Mám co předávat.“
Rozhodla jsem se začít postupně sdílet svoje poznatky  a postřehy v mém BLOGu o zdraví, bylinkách a přírodním léčení a ukázat, jak to všechno funguje v mojí rodině.

Mám na to chuť i čas.

Abych se mohla rychle a přehledně začít v nabitých zkušenostech orientovat, musela jsem si vytvořit přehledy a udělat v nich systém. Z mých zkušeností, budete moci čerpat v připravovaném eBooku Přírodní lékárna, kde se dozvíte, jak používat bylinky a jiné dary přírody k léčbě sebe i svých blízkých, bez zbytečných léků a přírodní cestou. Jednoduše, přehledně a účinně. A bez předchozích zkušeností. 

Jako první krok k přírodnímu léčení vám můžu nabídnout eBook 5+1 bylinek, které odstartují vaše přírodní léčení bez prášků.

Dozvíte se v něm, jak pomoci sobě a svým blízkým, zmírnit či vyléčit nejběžnější zdravotní potíže, bez zbytečných léků. Doufám, že vás inspiruje k používání bylinek a k založení své vlastní přírodní lékárny. Jsem si jistá, že díky ní, budete používat mnohem méně klasických „chemických“ léků na běžné zdravotní problémy. Bylinky mají obrovskou léčivou sílu a moc, prověřenou generacemi babiček před námi.

Držte mi palce.

Díky

S přáním pevného zdraví

Ukážu vám, jak využít sílu bylin pro sebe a svou rodinu a omezit tak užívání klasických léků na minimum. Jsem tvůrkyně online kurzu Začněte využívat sílu bylinek>> a online kurzu Využijte sílu bylinek naplno>> . Jsem také autorka eBooku Přírodní léčení pomocí vlastní bylinkové lékárny>> , eBooku Receptář k přírodnímu léčení>> a eBooku ZDARMA eBook Začněte využívat sílu bylinek>> . Jsem mamka tří dětí a manželka skvělého muže. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře
 1. Hana Pochylová napsal:

  Vendy, držím Ti moc a moc pěsti. Bylinky fungují a moje 92 letá babička je toho důkazem. Ona celý život pije bylinkové čaje a nedá na ně dopustit.
  Doufám, že po e-booku přijde i e-shop, kde si budu moct objednat nějaké čaje proti stresu do práce 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů